Агросадиба “Садиба мірошника” - Розміщення та харчування - Каталог статей - ТУРИСТИЧНО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ЧИГИРИНСЬКОГО РАЙОНУ

         

 

 


 

  Туристично - інформаційний 

                      центр

      Чигиринського району

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [0]
Розміщення та харчування [19]
Туристичні маршрути та екскурсії [8]
Контакти [1]
Події [0]
Культурно - розважальні заходи Богданового краю
Головна » Статті » Розміщення та харчування

Агросадиба “Садиба мірошника”

Агросадиба “Садиба мірошника”

Проект “Садиба мірошника” є продовженням проекту “Відновлення столітнього вітряка” й спрямовано на розроблення туристичного маршруту “Батьківщиною Максима Залізняка”.

У селі збереглася садиба мірошників, які працювали в “Одинцівському млині”. Колись тут була одна із кращих у селі хат, яка й досі добре збереглася. Члени місцевого осередку ГО “Молодь за відродження села” вирішили придбати для організації цю садибу та створити на її основі етнографічну експозицію та використовуати як об`єкт агротуризму.

Проект було підтримано місцевими підприємцями, Комітетом виборців України у Черкаській області та фондом Стефана Баторія, що дозволило придбати садибу та розпочати ремонтні роботи та збір етнографічних експонатів. Було відремонтовано дах, пофарбовано всі зовнішні та внутрішні частини хати, побілено та поремонтовано стіни, відремонтовано вікониці, замінено скло у вікнах.

Знаходиться в селі Івківці Чигиринського району. Садиба входить до мережі  Зерноленд. 

Тел. (067) 476-25-26, (067) 375-39-19.

У «Зерноленді» для відвідувачів – екскурсія, квест і майстер-класи

У парку розваг «Зерноленд» екскурсія розрахована на п’ять годин. За цей час відвідувачі спробують різноманітні народні ремесла, побувають на екскурсії у відреставрованому млині та етнографічному музеї , а також пройдуть квест до Семидубової гори. За легендою, саме сюди козаки перепоховали прах Богдана Хмельницького з Іллінської церкви.

«З’явилася ідея біля музею побудувати різноманітні настільні ігри, стрільба з луків, гойдалки, щоб люди могли приїхати, гарно відпочити, самі собі приготувати куліш. У нашому селі – це єдине місце саме такого типу. Схоже є у сусідньому селі – там картопляні розваги та ігри для дітей», – говорить майстриня Вікторія Лавріненко.

До речі, багато жителів Івківців мають прізвище Лавріненко. Засновником села вважають Лавріна Капусту, керівника розвідки Богдана Хмельницького, від якого і пішло прізвище. Приміром, після Другої світової війни у селі було аж 103 родини Лавріненків. Тому, щоб розрізняти людей, в Івківцях заснували традицію прізвиськ.

Дітлахів хочуть повернути від комп’ютера до реальних сільських розваг

І дорослі, і малеча активно долучаються до різних атракцій. Радіо Свобода запитало у відвідувачів про їхні враження:

– «Нібито не дурний, і давно живу, але щоб бачити це наживо! Ось, наприклад, виготовлення паперу, ткацтво. Дружина з донькою приміряли вишиванки: одягнули, пофотаграфувалися. Класно! Такі позитивні емоції продовжують життя», – говорить луганчанин Євгеній.

– «Побачила таку штуку, якою можна розпилювати речі. А ще штуку, якою можна робити борошно», – пояснює 5-річна Марія.

– «Цікава екскурсія у музей, особливо для дітей, які вперше бачать такі ігри», – каже Марина, яка приїхала з 4-річної донечкою Софійкою.

У найближчих планах засновників сільськогосподарської забавки – повністю облаштувати інфраструктуру в «Зерноленді». Зокрема, зробити накриття для польової кухні та майстер-класів, а також почистити свердловину, щоб на постійній основі забезпечити комплекс водою. Місцеві ентузіасти кажуть, що таким проектом як «Зерноленд» хочуть повернути дітлахів від комп’ютера до реальних розваг та традицій українського села.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/27074794.html



Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/27074794.html
Категорія: Розміщення та харчування | Додав: chigirintic (14.08.2015)
Переглядів: 1237 | Теги: Медведівка, зерноленд, екосадиба, Івківці, Чигирин, зелений туризм | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0